UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HASTANEDE SKANDAL!

HASTANELERİMİZDE NELER OLUYOR BÖYLE? MEDİCALPARK’TAKİ OLAYDA İKİ HEMŞİRE’NİN YAPTIKLARI AKILLARA ZARAR! SAĞLIK BAKANLIĞI HEMEN SORUŞTURMA BAŞLATTI!

HASTANEDE SKANDAL!

(Görüntünün son bölümünü biraz kısa kesmek zorunda kaldık!) Tokat’ta 6 Temmuz tarihinde yaşanan olayda, Fransa’da yaşayan M.A. tatil için geldiği Tokat’ta beyin kanaması geçirdi. Geçirdiği operasyonun ardından yoğun bakım servisine alındı. Yakınları yoğun bakımda olduğu için görmelerine izin verilmeyen hastalarını, yoğun bakım kamerasının görüntülerinin yayınlandığı servis dışındaki ekrandan izlemek istedi. Yoğun bakım hemşirelerinin yakınlarına şiddet uygulandığını görünce ekran kaydını alarak müdahale ettiler.M.A. iyileşmeye başlayınca yakınları tarafından görüntüler kendisine izletildi. M.A. soluğu Tokat Cumhuriyet Savcılığında aldı. Ancak şikayeti üzerinde “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek geri çevrildi. Bu kez Sağlık Bakanlığına şikayette bulunuldu. Bu sırada hastane yetkilileri iki personeli işten çıkarttı.

Mağdur M.A. yaptığı açıklamada, olayın üzeri kapatılmak istense de hukuki haklarını sonuna kadar aramakta kararlı olduğunu söyledi. M.A. yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Felç geçirdim. Ambulansla Devlet Hastanesine geldim. 3 gün kaldım daha sonra Medicalpark Hastanesine sevk ettiler. Orada da 13 gün kaldım. Şiddet gördüm. Yaşadıklarımı görüntüleri izledikten sonra öğrendim. Kendime geldikten sonra izledim görüntüleri. Psikolojim bozuldu. Şikayetçi oldum ama bir şey çıkmadı. Takipsizlik kararı var. Delil yok denildi. Davayı düşürdüler. Hukuk mücadelemi sürdüreceğim.

Ne gerekiyorsa o yapılsın. Bir bayan geldi bana kötü davrandı, bağırdı, çağırdı. Daha sonra hemşire geldi. Oda ağzıma bastı. Boğmaya çalıştı. Gözümü çıkarmaya çalıştı. Baldırıma devamlı darbe atıldı. Ameliyattan önce baldırım simsiyah olmuş. Bayram günü çocuklar ziyaretime geldiler. Olayı bayram günü yaşadık. Ben onları görmedim, onlar kameradan beni izliyorlarmış. Hemşire geldi. Darp etti. Elime ayağıma vurdular. Sağlık Bakanlığına dilekçe yazıp verdik. Cevap bekliyorum. ‘Bunda bir şey yok. Yara yok’ dediler.”

Bakan Koca, soruşturma tamamlanana kadar hastanenin kapatıldığını duyurdu.

YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!


Son Güncelleme: 21.11.2022 18:09:55
ETİKETLERHASTANE SKANDAL