UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KILIÇDAROĞLU VE İNCE GÖRÜŞECEK!

Kılıçdaroğlu, İnce ile görüşecek: Gündemi diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak.

KILIÇDAROĞLU VE İNCE GÖRÜŞECEK!

Seçimin ikinci tura kalmayacağını söyleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce ile görüşeceğini söyledi. Öztrak, "Genel Başkanımız, diğer partilerle nasıl görüşüyorsa, sayın İnce ile de görüşecek ve bu diğer gündemi de diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak." ifadelerini kullandı.CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Seçimlerle ilgili konuşan Öztrak, ikinci tura kalmadan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanacağını belirtti.

"KILIÇDAROĞLU, İNCE İLE GÖRÜŞECEK"

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce ile görüşeceğini söyledi. Öztrak, "Genel Başkanımız, diğer partilerle nasıl görüşüyorsa, sayın İnce ile de görüşecek ve bu diğer gündemi de diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak. Biz bu seçimin ikinci tura kalmayacağını biliyoruz. Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu birinci turda bu ülkenin 13'üncü Cumhurbaşkanı olacak ve 15 Mayıs sabahı bambaşka bir Türkiye'ye uyanacak. Listeler üzerinde arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyor. Bitince gerekli açıklamaları yapacaklar" dedi.

"BAKTILAR PABUÇ PAHALI, NİHAYET MİLLET AKILLARINA GELDİ"

En düşük emekli maaşının artırılması düzenlemesine gazilerin de eklenmesi ve Bakanlıkların yeni personel alımlarıyla ilgili açıklamaların anımsatılması üzerine Öztrak, şunları söyledi: "Bu hükümet 20 yıldır beşli çeteye hizmet etti ama sandık ufukta göründü baktılar pabuç pahalı, nihayet millet akıllarına geldi. Keşke sandık gelmeden tüm bunları yapsalardı. Millete yok yere yıllarca eziyet ettiler ama milletimiz neyin ne için yapıldığını gayet iyi biliyor. Yıllarca beşli çeteler için çalışanlara bunun cevabını sandıkta verecek."

"ANAYASA'NIN HÜKÜMLERİ BELLİ"

CHP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığına itiraz edip etmeyeceğine ilişkin yöneltilen soruya da Öztrak, "Bu konuda YSK'ya yapılacak yeteri kadar itiraz başvurusu yapılıyor. Anayasa'nın hükümleri belli, yasalar belli… Tabii bu ülkede Anayasa'nın askıya alındığı bir düzen olduğunu da unutmamak lazım. Millet İttifakı'nın kuruluşundaki gaye tüm bu adaletsizlikleri, hukuksuzlukları bitirmektir" yanıtını verdi.

Son Güncelleme: 28.03.2023 01:23:27