UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KILIÇDAROĞLU’NUN “ALEVİ” VİDEOSU 3 GÜNDE 100 MİLYON İZLENDİ!

Kılıçdaroğlu'nun "Alevi" videosu 3 günde 100 milyon görüntülenmeye ulaştı

KILIÇDAROĞLU’NUN “ALEVİ” VİDEOSU 3 GÜNDE 100 MİLYON İZLENDİ!

Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimde ilk kez oy kullanacak gençlere yönelik "Alevi" notuyla dikkat çeken video paylaşmıştı. Kılıçdaroğlu'nun 3 gün önce Twitter hesabından paylaştığı video 100 milyon görüntülenmeye ulaştı.Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Alevi" başlığı ile yayınlanan videosu Twitter'da 100 milyon görüntülenmeye ulaştı.20 BİN KEZ ALINTILANDI19 Nisan günü saat 21.30'da yayınlanan video 3 günde 74,4 retweet, 20 bin alıntı, 457 bin beğeni aldı. Videonun toplam görüntülenmesi ise 100,8 milyon oldu.

"DÜNYANIN HEMEN KIYISINDA DURUYORUZ"

Kılıçdaroğlu büyük ses getiren videoda şu ifadeleri kullanmıştı; "Sevgili gençler. Bu seçimde ilk kez oy verecek sevgili gençler. Bu gece sizinle çok özel, çok hassas bir konuda konuşmamızın zamanı geldi, buna inanıyorum. Görüyor musunuz gençler, duyuyor musunuz? Türkiye'de başlamak üzere olan yeni hayatın sesleri bunlar. Dünyanın hemen kıyısında duyuyoruz. Ya sıkışıp kaldığımız bu eşiği aşarak dünyada hak ettiğimiz yere kavuşacağız, mutlu ve güçlü bir ülkenin onurlu birer yurttaşı olacağız ya da özlemle baktığımız o bizim dışımızdaki dünyayı sadece izlemekle yetineceğiz.

"ALLAH'IN VERDİĞİ BİR CANIM VAR, KUL HAKKI YEMEM"

İlk oyunu verecek olan sevgili evlatlarım, ben Aleviyim. Hak Muhammed Ali inancı ile yetişmiş samimi bir Müslüman'ım. Allah'ın verdiği bir canım var, kul hakkı yemem. Harama el uzatmam. Atatürk'ün bize armağan ettiği bu güzel ülkede her şeyden uzak ve yoksul bir evde doğdum. Cumhuriyet'in bize verdiği fırsatlar sayesinde okudum, mesleğim oldu, ailemi kurdum. Kimliklerimiz bizi biz yapan varlığımızdır. Ve elbette onurla sahip çıkmamız gerekir, onları seçemeyiz. Onlarla doğarız, büyürüz ve yaşarız. Ancak hayatta seçebileceğimiz çok önemli şeyler var. İyi bir insan olmayı, dürüst olmayı, ahlaklı olmayı, vicdanlı olmayı, erdemli ve adil olmayı seçebiliriz. Daha iyi bir yaşamı özgür ve zengin bir ülkede yaşamayı seçebiliriz. Ve bu seçimlerimiz hem bizi, hem içinde bulunduğumuz toplumu hızla değiştirebilir.

"ARTIK KİMLİKLERİ KONUŞMAYACAĞIZ, BAŞARILARI KONUŞACAĞIZ"

Sevgili genç arkadaşım, ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği hep birlikte aşabilmek için sana ihtiyacımız var. Unutma, tek bir oyla sen bu ülkeyi can yakan mezhep tartışmalarından, bataklığa dönüştürülen Orta Doğu'dan çekip çıkaracaksın, ait olduğu yere taşıyacaksın. Artık kimlikleri konuşmayacağız, başarıları konuşacağız. Artık ayrışmaları ve farklılıkları konuşmayacağız. Ortaklıklarımızı ve ortak hayallerimizi konuşacağız. Bu değişim seferimize katılacak mısın? Bu değişimde benimle birlikte duracak mısın? Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin?

"GELİN BU EŞİĞİ HEP BİRLİKTE AŞALIM"

Son bir el verecek misin? Bu ayrıştırıcı sistemi kökünden yıkmaya hazır mısın? Gelin gençler, gelin bu eşiği hep birlikte aşalım. Böylesine hayati bir eşikte tek bir oyu bile ziyan etmeyeceğinize inanıyorum. Ve size yürekten güveniyorum. Gözlerinizden öpüyorum."

Son Güncelleme: 22.04.2023 18:34:42
ETİKETLERkılıçdaroğlu