UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KILIÇDAROĞLU’NDAN, İMAMOĞLU VE YAVAŞ’A GÖREV!

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile "Yiğitlerim" diyerek video paylaştı! Her ikisine de ayrı birer görev verdi

KILIÇDAROĞLU’NDAN, İMAMOĞLU VE YAVAŞ’A GÖREV!

Millet İttifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu, seçilirse cumhurbaşkanı yardımları olacak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı da yanına alarak "Yiğitlerim" notuyla yeni bir video paylaştı. "Ekrem Başkanım solumda, Mansur Başkanım da sağımda" diyen Kılıçdaroğlu, her iki isme de ayrı ayrı görevler verdi. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'na afetlere hazırlık ve şehircilik görevlerini verirken; Yavaş'ı ise yoksullukla mücadele ve kalkınma gibi sosyal politikalar konusundaki görevlerde sorumlu yaptı.Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimleri öncesi paylaştığı videolara bir yenisini daha ekledi. Kılıçdaroğlu, sosyal medyada hesabından yaptığı paylaşımına "Yiğitlerim" notunu düştü.

"EKREM BAŞKAN SOLUMDA, MANSUR BAŞKAN SAĞIMDA"

Kılıçdaroğlu'na yeni videoda bu kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşlik etti. Seçim sonrası cumhurbaşkanı adayı olacağı daha önce açıklanan iki ismi Kılıçdaroğlu, videonun hemen başında "Ekrem Başkanım solumda Mansur Başkanım da sağımda" diyerek tanıttı.

GÖREVLERİNİ AÇIKLADI

Kılıçdaroğlu, videoda İmamoğlu ve Yavaş'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevlerini açıkladı. Buna göre İmamoğlu'na afetlere hazırlık ve şehircilik görevleri verilirken; Yavaş ise yoksullukla mücadele ve kalkınma gibisosyal politikalar konularında sorumlu yapıldı.

"SON GÜNLERDEKİ OLAYLARI ARTIK BOŞ VERELİM"

Açıklamalarında Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Sevgili milletim, bugün size Cumhurbaşkanı Yardımcılarımla sesleniyorum. Ekrem Başkanım solumda, Mansur Başkanım da sağımda. Son günlerde olan olayları lütfen artık boş verelim. Biz işimize bakıyoruz. Siz bakmayın onlara.

"BU ÜLKENİN GÜNDEMİ PROVOKASYONLAR OLAMAZ"

Bu ülkenin gündemi provokasyonlar olamaz. Halkımızın gündeminde ne var biliyor musunuz, ekonomik sıkıntılar var, mutfaklarda yangın var, kira derdi var, dahası depremler var, seller var. Ülkemizde olan ve olması muhtemel afetler var.

"BU BERBAT ŞEHİRLEŞMEYİ BİTİRECEK YİĞİT, EKREM BAŞKANDIR"Bu yüzden doğru şehirleşmeye, doğru konut politikalarıyla kentlerimizi güçlendirmeye, güçlü yapılara ihtiyacımız var. Türkiye'yi afetlere hazırlamak ve kentlerimizin dirençlerini artırmak istiyorum. Bu görevi en iyi kim yapar? Tabi Ekrem Başkan yapar. İstanbul'da ve dünya tarihinde 10 metroyu aynı anda yapan bir kişi var. Bu görevi ona vereceğiz. Bu berbat şehirleşmeyi bitirecek yiğit odur, Ekrem Başkandır

"YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR"

Gündemimizdeki diğer bir konu ne, sosyal politikalar. Hane ekonomisini hızla güçlendirmemiz gerekiyor. Aile destekleri sigortasından kadın istihdamına kadar yoksullukla mücadelede yapacak çok işimiz var

."BUNU DA MANSUR BAŞKANIMIZ YAPAR"

Bunun yanında Türkiye'yi geliştirecek, güçlendirecek, teknolojik atılımları, tarımsal kalkınmayı hayata geçirmemiz lazım. Bu görevi hangi yiğit yapar? Doğal olarak bunu da Mansur Başkanımız yapar. Bu konuda Ankara'da devraldığı kötü yönetimi halkçı politikalarıyla hızla bambaşka yere taşıyan, peşi sıra etkili projelere imza atan Mansur Başkanıma güvenirim. Ülkenin teknolojileri konusunda da ona güvenirim

İMAMOĞLU: HAZIRIZ

İmamoğlu ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Bu güzel ülke son 20 yıl içinde en büyük yıkımı ne yazık ki kentlerde yaşadı. Çoklu kanun, kurum ve yönetmeliklerle ve de partizanlıkla, ayrımcılıkla kentlerimiz ne yazık ki çağdaş dünyanın çok gerisinde kaldı.Belediyecilikle dünyanın en büyük kenti İstanbul'da elde ettiğim deneyimle ikinci yüzyılda kentleri en çağdaş seviyeye taşımak ve özellikle plansız otobanlarla değil, birbirine entegre raylı sistemlerle, havayolu karayolu entegre bir ağ olarak Türkiye'yi dünyanın en önemli lojistik merkezlerinden birine dönüştürmeyi ve bütün kentlerimizi, bütün yerleşim bölgelerini depreme dayanıklı ve uygar bir sürece kavuşturmaya bütün ülkenin mutluluğu için hazırız

"YAVAŞ: HİÇ KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

Mansur Yavaş da videodaki konuşmasında şunları söyledi: "Sosyal devlet anlayışını yeni yapılandırarak, hiç kimsenin yatağa aç girmediği, açıkta kalmadığı, eğitiminden ve protein hakkından mahrum kalmadığı bir yapıyı yeniden inşallah inşa edeceğiz.Çiftçinin sırtından döviz yükünü kaldırmak suretiyle, kırsal kalkınma desteklerimizle çalışan, üreten ve kendi ülkesine yeten bir modeli mutlaka oluşturacağız. Karada, havada, mavi vatanda ve siber uzayda, 7 bölgede ve 81 ilde önemli stratejik ve milli teknolojik çalışmalarına, liyakatli kadrolarla ve ülkemizin pırıl pırıl gençleriyle mutlaka başarılara imza atacağız."

"HADİ BAŞKANLARIM, BİSMİLLAH DİYORUZ"

Videonun son bölümünde de Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Hepinizin huzurunda iki başkanımıza da yürekten teşekkür ederim. Sevgili milletim, çok çalışacağız çok. Başka çaremiz yok. Dünya gündeminden çok ama çok geride kaldık. Mesafeyi kapatmak için çok çalışacağız. Hadi başkanlarım, Bismillah diyoruz."

Son Güncelleme: 24.04.2023 10:30:40
ETİKETLERkılıçdaroğlu