UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

MISIR İSTİHBARATI'NIN İSRAİL'İ UYARDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Mısır istihbaratının, Hamas'ın İsrail'e yönelik büyük bir saldırı planladığı konusunda defalarca uyarılarda bulunduğu ancak İsrail'in bu uyarılara kulak asmadığı ortaya çıktı.

MISIR İSTİHBARATI'NIN İSRAİL'İ UYARDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Mısır istihbaratının, Hamas'ın "çok büyük bir şey" planladığı konusunda İsrail'i defalarca uyardığı ancak muhataplarının buna kulak asmadığı belirtildi.İSRAİL'İ ÖNCEDEN UYARMIŞLARABD merkezli haber ajansı Associated Press'e (AP) göre, isminin gizli kalmasını isteyen Mısırlı bir istihbarat yetkilisi, Filistinli grupların abluka altındaki Gazze Şeridi'nden İsrail'e başlattığı saldırı için İsrail'i önceden uyardıklarını söyledi.

"UYARILARIMIZI HAFİFE ALDILAR"

Mısırlı yetkili, Hamas ile İsrail arasındaki çatışmadan önce devam eden esir takası görüşmelerinde Tel Aviv'deki muhataplarını Gazze'deki durum hakkında uyardıklarını belirterek "Durumun patlama noktasına geldiği ve bunun çok büyük olacağı konusunda İsraillileri defalarca uyardık. Ama bunları hafife aldılar." ifadelerini kullandı.

İSRAİL BASININDA ZAAFİYET ELEŞTİRİLERİ GENİŞ YANKI UYANDIRMIŞTI

İsrail basınında, Filistinli silahlı grupların abluka altındaki Gazze Şeridi'nden düzenlediği ortak saldırıda ordu, güvenlik ve istihbarat teşkilatlarının büyük zafiyet gösterdiği eleştirileri yer almıştı. İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, ordunun halka bir açıklama borçlu olduğunu kabul etmiş ancak "şimdi bunun sırası olmadığını önce savaşacaklarını sonra soruşturacaklarını" söylemişti.

Son Güncelleme: 10.10.2023 00:00:24
ETİKETLERmısır istihbarat