UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GAZZE’YE YARDIM

SAĞLIK BAKANLIĞI, GAZZE İÇİN HAREKETE GEÇTİ! 20 KİŞİLİK UZMAN HEKİM GRUBU BÖLGEYE GİDİYOR

GAZZE’YE YARDIM

SAĞLIK BAKANLIĞI'NCA, GAZZE'DEKİ SİVİLLERE SAĞLIK DESTEĞİ VERMEK İÇİN GÖREVLENDİRİLEN 20 KİŞİLİK UZMAN EKİP İLE HAZIRLANAN İLAÇ VE TIBBİ MALZEMELER, MISIR'A GİTMEK ÜZERE ESENBOĞA HAVALİMANI'NDAN HAVALANDI.SAĞLIK BAKANLIĞI'NCA, GAZZE'DEKİ SİVİLLERE SAĞLIK DESTEĞİ VERMEK İÇİN GÖREVLENDİRİLEN 20 KİŞİLİK UZMAN EKİP İLE HAZIRLANAN İLAÇ VE TIBBİ MALZEMELER, MISIR'A GİTMEK ÜZERE ESENBOĞA HAVALİMANI'NDANüHAVALANDI.

20 KİŞİLİK UZMAN HEKİM GRUBU GÖREVLENDİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Gazze'deki sivillere yardım için harekete geçti. Bu kapsamda, bölgeye gitmek üzere 20 kişilik uzman hekim grubu görevlendirildi. Hekimler, beraberlerindeki ilaç ve tıbbi malzemelerle Cumhurbaşkanlığı'nca tahsis edilen uçakla Mısır'ın başkenti Kahire'ye ulaşmak üzere Esenboğa Havalimanı'ndan yola çıktı.

SAHRA HASTANELERİNİN FİZİBİLİTE ÇALIŞMASINI YAPACAKLAR

Uzman ekip, Mısırlı yetkililerle koordineli şekilde Gazze halkının ihtiyaç duyduğu ilaç, tıbbi malzeme ve cihazların tespitini yapacak. Ekip ayrıca, Mısır Sağlık Bakanlığı ile yapılan planlamalar çerçevesinde El- Ariş Havalimanı'nda ve Refah Sınır Kapısı'nda kurulması planlanan sahra hastanelerinin fizibilite çalışmalarını da yapacak.

TIBBİ CİHAZLAR 3 KARGO UÇAĞIYLA GÖNDERİLECEK

Mısır Sağlık Bakanlığı tarafından iletilen ihtiyaç listesindeki ilaç, tıbbi sarf malzemesi ve tıbbi cihazların Türkiye'ye ait 3 kargo uçağıyla, El-Ariş Havalimanı'na gönderilmesi planlanıyor.

 

Son Güncelleme: 22.10.2023 11:29:49
ETİKETLERgazze yardım